Alsószentiváni 117 dió

A Mezőföldön szelektálta Szentiványi Péter. Kései fakadási idejű. A késő tavaszi fagyok még nem károsítják, a különböző termőhelyi viszonyokhoz jól alkalmazkodik. Korán fordul termőre, bőtermő és jó a termésbiztonsága.

Terméseinek 5-10 %-át oldalrügyeken fejleszti. Szeptember közepén – végén szüretelhető. Az ország valamennyi termőtáján termeszthető. Termése középnagy, 11-14 g tömegű, 33-36 mm átmérőjű. Héja kissé barázdált, félkemény, világosbarna színű. Magbele sárgásbarna színű, jóízű, 48-51%-os béltartalommal rendelkezik.

Fája erős növekedési erélyű, fiatal korban felfelétörő, később szétterülő. Hímelőző virágzású. Kölcsönösen együtt virágzik az Alsószentiváni 118, Pedro és Tiszacsécsi 83 fajtákkal.

Kategória:

Értékelések